Новости

Основи за нега на базен: Суштински водич за одржување на базенот

Подготвени сте да ги научите основите на хемијата на базените? Специјалистот за хемикалии на POOLCORP, Мелиса Буши, го објаснува сето тоа во оваа 15 видео изложба. Прелистајте ги различните теми за да најдете лекции за секоја хемикалија, како и за заедничките проблеми и нивните решенија. Продолжете да го читате нашиот водич подолу за трите главни делови од грижата за базенот. Ако сакате да бидете сигурни дека вашиот базен е чист и здрав, потребно е правилно одржување. Во ова упатство, ќе наведеме...

Како да украсите новогодишна елка

Без оглед на вашиот стил или буџет, вашата елка е централниот дел на вашите празнични планови за украсување. Научете како да украсите новогодишна елка, обложете ја со светла и додајте ги сите завршни работи. Поставување на вашата новогодишна елка За вештачко дрво, составете го според упатствата на производителот. Потоа обликувајте ги гранките и врвовите за целосен, природен изглед. За живи дрвја, проверете дали има свеж рез, а потоа поставете го дрвото во држач, додајте вода и оставете го да се прилагоди. Дрвото на...

Совети за закачување Божиќни светла на отворено

Тоа е тоа време од годината. Свекрвите, печењето, подароците ... и што е најважно, вашите неверојатни божиќни светла. Но, пред вашиот ум да почне да се врти со визии на таа сина лента за „најдобрите маалски светла“, погледнете ги овие лесни трикови за осветлување. Ќе ви покажеме како да ги обесувате новогодишните светилки и вашата куќа да изгледа весело и светло. Планирајте го вашиот дизајн Трем со новогодишни светла. Нестррпливоста на празничното украсување може да се појави ненадејно и без предупредување. Пред да...

Објава

Почитувани наши клиенти и соработници, На 4-ти Август 2021 година со упис на статусната промена во Централниот регистар на Република Северна Македонија и официјално се заврши процесот на поделба на ЕЛЕКТРОЕЛЕМЕНТ ДОО увоз-извоз Скопје.  Со оваа промена успешно го финализиравме процесот на поделба со издвојување/основање на правниот субјект: ДПТУ ЕЛЕКТРОМЕТАЛ 1949 ДООЕЛ Скопје

Нова програма на производите од EINHELL

Од следната недела пристигнува новата програма21 на производите од произведувачот EINHELL. Меѓународен успех со регионални корени Од основањето во 1964 година, EINHELL се развива стабилно и секогаш останува свесен за своите локални корени. Компанијата прерасна од Ханс Ајнхел ГмбХ, со седиште во Ландау ан дер Исар, во корпоративна група. Но, седиштето на денешната Ајнхел Германија АГ останува во Ландау од каде започна сè. Компанијата го направи својот прв чекор во меѓународна насока во 1968 година со локација за производство во Шпанија. И сега Ајнхел...

Како да инсталирате туш кабина

ПОДГОТОВКА 1. Откако ќе ги отворите сите кутии и пакувања, внимателно прочитајте ги упатствата. Проверете дали сите потребни делови се вклучени во пакетот. 2. Ве молиме, осигурете се дека пред инсталацијата, површината за инсталација е израмнета и цврста и ќе може да ја издржува вкупната тежина на единицата. Исто така, проверете дали wallsидовите се наоѓаат под прав агол. Неправилното ниво на инсталација или неправилниот агол на страничните wallsидови ќе резултира со сериозни проблеми за вашата инсталација. 3. Ве молиме, забележете дека можеби се потребни...

Ве запознаваме со додатоците што дефинитивно треба да ги промените во тоалетот

Зборуваме за бања, средина што мора да се чува многу чиста бидејќи во спротивно се претвора во место со многу микроби. Многу предмети во бањата не можеме да ги смениме, бидејќи е невозможно, како што се тела за водовод, но ние ќе ви покажеме кои се додатоците што треба да се заменат со повеќе за краток временски период. 1. Првата е четка за заби. Најдобар начин за одржување на добра орална хигиена е миење на забите најмалку два пати на ден, наутро и...

КАКО ДВОРОТ ДА ГО ПРЕТВОРИТЕ ВО СОВРШЕН ТРЕВНИК

Совршено зелен тревник е одлична замисла која не мора да остане само во нашата фантазија. Еве неколку совети и стратегии за третирање на тревникот и одржување на зелената трева. Спречете го плевелот уште пред да се појави Запрете го плевелот уште пред да за’рти со употреба на пред-појавен хербицит. Овој вид на производи го контролира проширувањето на плевелот и пирејот и други тешко уништливи диви треви со тоа што го запира никнувањето на нивните семиња во тревникот. Се препорачува да се користи...

Викенд акциија „Капка“ 20.03.-21.03.2021

запознавање со производот, практична примена, во присуство на лице од капка со посебен штанд,кое ке биде присутно од 10-15 часот И попуст 10% . -сабота (20.03.2021)—маркет 77, И маркет Хоби- лицето ке биде присутно во маркет 77 -недела (21.03.2021)—маркет Ситy малл

Како правилно да се грижите за вашите орхидеи

Орхидеите се едни од најпопуларните а воедно и најубавите растенија кои се одгледуваат во домашни услови. Доколку имате соодветни услови за одгледување, нема да ви биде тешко да научите да се грижите за нив. Во продолжение ќе ви дадеме неколку совети за нега на орхидеите во затворен простор. Тие бараат малку грижа откако ќе ги задоволите нивните основни потреби, како што се светлината, температура и влажност. Повеќето орхидеи бараат влажни услови и можност за добро исцедување. Не треба да бидат засадени...